Бриджис отбелязва 32 точки, докато номер 11 Бейлър преодолява голям дефицит, за да победи Тексас с 93-85
AP News | 2024-03-05 | 06:48:19

WACO, Тексас (AP) — Джейлън Бриджис отбеляза най-високите в кариерата си 32 точки, а 11-ият Бейлър преодоля двуцифрен резултат дефицит в последните 13 минути, за да победи Тексас с 93-85 в понеделник вечерта в последния насрочен мач между дългогодишни съперничещи училища, разделени от само около 100 мили.

Джа’Кобе Уолтър и Рей Джей Денис имаха по седем точки в серия 21-2 за Мечките (22-8, 11-6 Big 12) по време на една част, когато Тексас пропусна 11 последователни удара. Дългохорните също загубиха големия човек Дилън Дису заради изкълчване на лявото коляно, след като падна малко повече от 11 минути преди края.

Бриджис, един от петимата ветерани на Бейлър, признати преди мача на Senior Night, стреля 8 от 11, включително 6 за 7 от 3 точки. Той имаше и девет борби. Денис, друг старши, имаше 16 точки и осем асистенции, докато Уолтър, първокурсник, завърши с 15 точки.

Макс Абмас, активен лидер в кариерата на NCAA по точкуване при мъжете, имаше най-високите за сезона 33 точки, за да поведе Тексас (19-11, 8-9). Кадин Шедрик вкара 14, а Тайрис Хънтър 10.

Лонгхорнс поведоха с 68-57, когато Абмас направи скок при 13:15 преди края. Те не направиха друг удар до неговия скок с 3:35 преди края, когато вече бяха изостанали завинаги.

Това беше най-голямата победа за завръщане за сезона на Мечките, които изоставаха с 14 през първото полувреме.

Тъй като Тексас се премести това лято в Югоизточната конференция, 263-та среща в поредица, започнала през 1906 г., засега е последният планиран мач между отборите. Преди 28 сезона в Големите 12, те бяха заедно в Югозападната конференция в продължение на осем десетилетия.

Лонгхорнс имат предимство от 165-98 серии, но загубиха 24 от последните 34. Те наистина спечелиха със 75-73 у дома на 20 януари при неустоимо отпадане на Хънтър и можеха да се срещнат отново в Големите 12 Турнир следващата седмица в Канзас Сити, Мисури.

Абмас, завършилият трансфер от Орал Робъртс с 3073 точки в кариерата, вече имаше 17 точки до полувремето. Това включва последователни 3 точки за 24 секунди. Той направи първия изстрел от далечно разстояние, след това получи кражба и направи още 3. Това даде най-голямата преднина на Longhorns преди полувремето, 30-16 с 11:39 до края.

Хънтър направи 3 секунди при първите два удара на Лонгхорнс и те направиха първите си шест удара, за да повишат с 15-5 по-малко от четири минути след началото на играта.

Тексас закрива редовния сезон в събота у дома срещу Оклахома, която е обвързана със SEC точно като Longhorns.

Бейлър е в Texas Tech в събота вечер, за да приключи редовния сезон.